Pamiętanie. Najlepszy prezent dla Babci i Dziadka.

Moja babcia była cudowną kobietą, ponieważ miała dobre serce. Mieszkała z nami prawie przez cały okres mojego dzieciństwa, pomagała wychowywać mnie, później mojego brata. Patrzyliśmy, jak z biegiem lat się zmienia, jak choroba ją dopada, jak od nas odchodzi. Ale ten czas, kiedy była dla nas, kiedy ofiarowywała siebie, pokazały mi, że starość może znaczyć bliskość, można ją spędzić w otoczeniu najbliższych, można dzielić się swoim czasem, swoimi umiejętnościami, można być przydatnym w miarę możliwości. 

Długo po jej śmierci, kiedy byłam w ostatnim trymestrze ciąży, babcia przyszła dla mnie we śnie i obiecała, że będzie czuwać nad moją wówczas jeszcze nienarodzoną córeczką. Cały czas wierzę, że tak się dzieję. 

Natchniona przykładem mojej babci, teraz także mojej mamy, która jest niesamowitą seniorką, dla mnie jednym z cudowniejszych ludzi, przygotowuję się do mojej własnej starości, by przeżyć ją godnie, w zdrowiu, ale przede wszystkim z uśmiechem na ustach i w poczuciu spełnienia. Oczywiście nie dorównam dobrocią babci, ani mamie, ale w tej dziedzinie mam dwa wyraźne ideały, wiem do czego dążę. Wiem też, że będę inną babcią, bardziej skupioną na sobie, na realizacji swoich planów, na byciu z ludźmi. Ale nauka jaką wyciągnęłam z życia blisko babci, emanująca z niej dobroć, pokora i pogoda ducha są i będą dla mnie drogowskazem w życiu. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s